Kontrola nielegalnych wysypisk śmieci

Kontrola nielegalnych wysypisk śmieci

Firma Masdar projektuje i konfiguruje systemy monitoringu dla miejsc pozbawionych sieci energetycznej i internetowej. Rozwiązanie to umożliwia ochronę lasów, parków, terenów nad rzeką czy pasów zieleni przy drogach. Tam najczęściej dochodzi do częstego zaśmiecania lub wręcz tworzenia się nielegalnych wysypisk śmieci. Monitoring GSM wykorzystywany jest do walki z różnymi aktami wandalizmu jak np. dewastacja ławek parkowych.

System monitoringu GSM firmy Masdar sprawdzają się w pracy nie tylko z powodu rozwiązania problemu dostępu do prądu, wymaganego przy tradycyjnym monitoringu. Przede wszystkim umożliwiają złapanie wszelkiego rodzaju wandali na gorącym uczynku. Służby mundurowe np. (straż leśna czy gminna), ale także zdesperowani mieszkańcy zaśmiecanej okolicy mają możliwość bieżącego podglądu monitorowanego miejsca w razie wywołania alarmu. Nie trzeba za każdym razem, kiedy kamera zarejestruje człowieka zbliżającego się do wysypiska i uruchomi alarm, jechać na miejsce z interwencją. Osoba monitorująca może ocenić sytuację na podstawie obejrzenia nagrania przesłanego na swój telefon czy laptop. Czasami wystarczy tylko zapisać numery rejestracyjne samochodu, który podjechał do obserwowanego miejsca i z którego ktoś wyniósł worki ze śmieciami czy starą lodówkę.


Zalety naszych systemów monitoringu GSM to:

  • nagrywanie zdarzeń w jakości Full HD zarówno w dzień jak i w nocy
  • możliwość zdalnej obserwacji “on-line” zarówno z poziomu komputera jak i aplikacji smartfonowych
  • możliwość nasłuchu otoczenia kamery
  • powiadomienia alarmowe na smartphon użytkownika
  • zdalne pobieranie nagrań przez GSM lub WIFI
  • banalnie prosta obsługa
  • możliwość instalacji kamer na zasilaniu akumulatorowym lub fotowoltaicznym
  • praca w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych
  • możliwość szybkiego demontażu i instalacji w innej lokalizacji (bez zmiany konfiguracji)

Otrzymujecie Państwo od nas skonfigurowany i gotowy do działania system. Pozostaje jedynie zamocowanie kamery w miejscu obserwacji i podłączenie zasilania. Od tego momentu można już rozpocząć podgląd terenu na żywo. Nasz konsultant pomoże Państwu dobrać kamery wraz z dodatkowym osprzętem stosownie do wymaganego zadania – np. kamera obrotowa, stała, tzw. “rybie oko”. Szkolimy również klientów z obsługi systemu.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.